دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

هفته جهانی شیر مادر

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۵/۱۹ | 
 
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

     بمناسبت هفته جهانی شیر مادر در روز 14/5/93 همایشی با حضور مادران شیرده و خانمهای باردار در سالن کنفرانس برگزار گردید در این همایش با استفاده از فیلم و اسلاید مشکلات شیردهی ، مزایای شیر مادر و راههای افزایش شیر و نشانه های کفایت شیر مادر ، آموزش نمودار رشد و فیلم های نحوه دوشیدن شیر – شیردهی با فنجان و طریقه در آغوش گرفتن نوزاد جهت شیردهی به نمایش گذاشته شد .

مادرانی که مشکلات شیردهی داشته تجربیاتشان را در اختیار دیگر مادران گذاشته و یکی از مادران که در بین جمع حضور داشته و مشکل شیردهی داشت در بین جمع کمک شد تا مشکلش حل گردد و دیگر مادران از نحوه کمک شدن آگاه شوند .

 یکی دیگراز  مادران بنام خانم ( پانته آ خود رنگ ) مددجویی که دو هفته قبل با مشکل تورم پستانها به بیمارستان لولاگر مراجعه کرده بود و در این مرکز با استفاده از شیردوش برقی در بخش نوزادان و با کمک پرستاران دلسوز این بخش مشکلش برطرف شده بود و هم اکنون از سینه خود نوزادش را تغذیه می کند برای دیگر مددجویان صحبت کرده و نحوه کمک گرفتن از مرکز شیردهی بیمارستان و چگونگی ارائه خدمات بیمارستان را برای دیگر مادران بازگو کرد .

در انتها و از مادرانی که شیردهی موفقی داشته و در امر آموزش شیردهی نقش فعالی داشته با اهدا و جوایزی قدردانی شد .کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 182 بار   |   دفعات چاپ: 39 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر